300 Spartan

Forum sojuszu 300 Spartan (u22)


#1 2009-03-15 20:07:00

leonides

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 18
Punktów :   

wspólne inwestycje

Od razu sory za taka ilosc tekstu:P taktyka może wydać się nieco utopijna, gdyż wymaga sporego zaufania do sojuszników. podam na własnym przykładzie: mam do rozbudowy silos rakietowy (bo lubie go mieć). wiadomym jest, że gdy powstanie, wypełnie go po brzegi rakietami m. plan. wtedy będzie czekał sobie w ciszy na wiadomość od sojusznika np."gracz xxx o koordach xyz mnie pojechał, skroił mi sórówe i mnie farmi..." wtedy pisze do innych sojuszników, ustalamy czas ataku, chwile przed nim z silosu startują rakiety(z 15 sztuk) a flota dolatuje na wstępnie przemieloną obrone, zabierają co nam sie nalezy, a facet dostaje ostrzeżenie, ze kazdy kolejny atak na nas to jego przemianowanie z dowódcy na farmera. Ale koniec scenariusza. zanim nazbieram tych sórowców, to minie jeszcze z tydzien, zanim potworze rakiety, kolejnych pare dni, bo zbieram sam...
inny przykład: kazdy z nas ma tech. szpiegowską na poziomie nie wiem jakim... kazdy opracowuje i chce byc jak najlepszy, pytanie, czy nie lepej, gdyby kazdy mial tam jakis podstawowy poziom, bo to potrzebne, ale jeden mial ten poziom naprawde wypasiony. niestety kazdy kto by sam postanowil w to inwestowac zostaje do tyłu z wydobyciem... dochodzimy do sedna: wszystkim jest potrzebny dobry zwiad, więc czemu nie zaufać jednemu z graczy, wysyłać mu pewną ilosc sórowców do opracowania technologii, po czym kazdy kto potrzebuje wysyła zapytanie o dane koordy i dostaje pełny pakiet informacji bez ryzyka wykrycia. oczywiście system w którym gracz początkujący, ma wysyłać surówe dla "Panów" sojuszu jest nieco średniowieczny, dlatego na początek proponuje wyrównanie poziomu, czyli każdy przekraczający pewną ilość punktów wysyła mały transporter dla słabszego gracza (z końca listy punktów), dla mnie np taki transport  to nie az tak wiele, a dla kogos kto zaczyna, naprawde sporo. taki gracz wykożysta dostawe na rozbudowe infrastruktury (konkretnie wydobycie) i zasila znacznie potencjał gospodarczy sojuszu. teraz prosze o komentarze wszelkie, przychylne i nie, pomysły poprawki i decyzje dowództwa, co z pomysłem robimy. pzdr


http://marcvz.net/blog/wp-content/uploads/2007/10/caution-this-is-sparta.jpg

Offline

 

#2 2009-03-16 19:13:39

Pumba

Mędrzec z kosmosu

Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 23
Punktów :   

Re: wspólne inwestycje

Co do pomysłu ze szpiegowską. Posiada on dwie, wg. mnie, duże wady:

1. Żeby kogoś zeszpiegować musi być ten koleś, który ma ową technologię rozwiniętą

2. Gdy ty będziesz szpiegowany ti każdy będzie widział co masz na planecie z powodu niskiego poziomu technologii


Jeśli to jednak nikomu nie przeszkadza to róbcie. Ja się na to nie piszę ^^". Ten sposób może być skuteczny do 2/3 osób, które mogą się szybko skontaktować i wejść w każdej chwili. Da więcej ludu jest to wg. mnie nie praktyczne


Jeśli ktoś zarzuci ci brak profesjonalizmu, powiedz mu,że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści....

Punkty 666 (Miejsce 1.128 z 1.693)

Offline

 

#3 2009-03-17 22:35:58

leonides

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: wspólne inwestycje

przyznaje, technologia szpiegowska nie jest dobrym pomyslem w takim typie rozwoju. ciekaw jestem tez zdania innych... a w kwestii wyrównania poziomów, tj  pomoc początkującym w postaci surowców??


http://marcvz.net/blog/wp-content/uploads/2007/10/caution-this-is-sparta.jpg

Offline

 

#4 2009-03-18 08:08:31

Jestem PRO

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: wspólne inwestycje

Ja służe pomocą w szpiegowaniu, jestem codziennie po kilka razy i na peno zeszpieguję (jeśli mnie ktoś o to poprosi, mam szpiegowską na 6 i 6 sond, widze wszystko u wszystkich )a co do surowców też jestem gotów pomóc... (w deuterze) chętnie wymieniam, a jeśli ktoś na gwałt potrzebuje to mogę wysłać bez konieczności zamiany i oddawania (w rozsądnych ilościach oczywiście do 10k...)

Offline

 

#5 2009-03-18 12:47:34

leonides

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: wspólne inwestycje

mysle ze dopuki wszyscy sojusznicy nie zaczną się kontaktować jak należy, czyli przynajmniej sie przedstawiać, to nie bedziemy az tacy spartanie...


http://marcvz.net/blog/wp-content/uploads/2007/10/caution-this-is-sparta.jpg

Offline

 

#6 2009-03-18 18:01:39

Pumba

Mędrzec z kosmosu

Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 23
Punktów :   

Re: wspólne inwestycje

No... Bo na razie to na tym forum tylko nasza 3 się udziela.

nawet lider nic nie pisze a przecież to jego sojusz i on powinien o takich rzeczach decydować x.x"


Jeśli ktoś zarzuci ci brak profesjonalizmu, powiedz mu,że Arkę Noego zbudowali amatorzy, a Titanica profesjonaliści....

Punkty 666 (Miejsce 1.128 z 1.693)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fannaruto.pun.pl www.zerzen.pun.pl www.shitpower.pun.pl www.landsil.pun.pl www.9dragons.pun.pl